تبلیغات
سفیرآب - سیچلاید زرافه ای(ونوستوس - کالینگو)
سفیرآب::.بهترین و تخصصی ترین سایت اموزش نگهداری از انواع ماهیان::.سفیرآب

سیچلاید زرافه ای(ونوستوس - کالینگو)

نویسنده :ehsan moodi
تاریخ:پنجشنبه 18 خرداد 1391-10:25 ق.ظ

نام های مشترک : ونوستوس ( Venustus ) ، سیچلاید زرافه ای (Giraffe cichlid ) و کالینگو (Kalingo )

نام علمی : Nimbochromis venustus

خانواده : سیکلیده ها (سیکلیده آفریقایی)

زیستگاه اصلی : دریاچه مالاوی

اندازه : حداکثر 10.5 اینچ ( 26 سانتی متر ) در اسارت رشد می کند که در زیستگاه اصلی خود ، بزرگتر هم می شود .

جایگیری در آکواریوم : در میانه و مناطق پایینی آب شنا می کند .

خصوصیات فیزیکوشیمیایی : دما = 82-73 درجه فارنهایت ( 28-23 درجه سانتیگراد ) / pH = 6.6 – 8.6  

 سختی آب = 6-10 درجه dH

تاریخچه کشف : ونوستوس یا سیچلاید زرافه ای در سال 1908 توسط بولنگر ( Boulenger ) شناخته شد که آنها مختص دریاچه مالاوی ( Lake Malawi ) هستند و در بیش تر جاهای این دریاچه و تا عمق 50 پا ( 15 متر )  یافت می شوند که بیش تر در فضاهای باز و شنی جایگیری می کنند .


توصیف ماهی : بدن آنها بلند و محکم است . آنها در هر طرف بدن روزنه ی بینی داشته که جمعاً دو روزنه آنها را قادر به داشتن حس بویایی می کند به این صورت که آب را مکیده و خارج می کنند و بعد از نمونه برداری از آن شروع به بو کردن می کنند که همه ی اینها بسته به چگونگی احتیاج آنها به بو کشیدن در آب در مدت بسیار کمی صورت می گیرد . این خصوصیت آنها در ماهیان آب شوری مثل Damselfish و سیچلاید ها هم وجود دارد .

رنگ : همانند اسمشان رنگ و نقش بدن آنها شبیه بدن زرافه بوده که معمولاً یک بدن سفید و زرد با خال های قهوه ای بزرگ دارند . اغلب نرهای ونوستوس در زمان آمادگی برای جفت گیری رنگ آبی به خود می گیرند که میزان رنگ آبی سر آنها خیلی بیش تر است.

رفتارهای اجتماعی : ونوستوس برای تانک جمعی مناسب نیست ، چرا که ماهی پرخاشگری است . آنها شکارچی های پرخوری هستند ، اما کمتر پرخاشگری خود را نشان می دهند . بهتر است در تانک آنها تنها ماهی های همین گونه و یا سیچلاید ها نگهداری شود .

آنها را نباید با Mbuna ها ( سیچلاید هایی که در سنگ های کوچک جایگیری می کنند . ) در یک تانک نگه داشت و بهتر است آنها را به صورت گروه های 6 تا 8 تایی شامل یک نر و چندین ماده نگهداری کرد ، چرا که در اینصورت یک گروه تشکیل می دهند . هرگز دو نر ونوستوس را در یک تانک نگهداری نکنید ، چرا که آنها با هم ناسازگار بوده و منجر به مرگ یکی از آنها می شود .    ( مگر اینکه تانکشان خیلی بزرگ باشد . ) و آنها را در تانک سیچلاید های آرام و صلحجو نگهداری نکنید .

سازگاری : در آکواریوم سیچلاید ها ، ونوستوس پرخاشگر است و تنها تانک جمعی ای که در آن سیچلاید های بزرگتر باشند برای آنها مناسب است . به طور کلی هر سیچلاید کوچکی می تواند غذای آنها محسوب شود .


غذا : در طبیعت آنها سیچلایدهای کوچک را با روش ماهرانه ای شکار می کنند ، آنها در شن ها پنهان شده و ساکن می مانند تا هنگامی که ماهی کوچکی به آنجا وارد شد ، آن را شکار کنند .

اما در آکواریوم آنها همه چیزخوار بوده و در آکواریوم بهترین غذاها برای آنها غذاهای پروتئینی است .

آنها می توانند غذاهای زنده فریز شده ، کریل ( Krill ) خشک فریز شده ، غذاهای دانه ای و سایر غذاهایی که ماهیان گوشتخوار با آنها تغذیه می شوند را بخورند .

گاهی اوقات هم می توانید به آنها ماهی خوراک دهید ، البته با این کار حس وحشی گری آنها تقویت شده و به شکار ماهی خوراک می پردازند و این سبب پرخاشگری آنها به سایر ماهی ها هم می شود . البته آنها برای تامین کلیه ی مواد مورد نیاز بدنشان به غذاهای گیاهی هم احتیاج دارند .

سیچلاید های زرافه ای جوان ( 3 تا 4 اینچی – 7 تا 10 سانتی متری ) می توانند پولکی بخورند ولی پولکی آب آکواریوم را خیلی کثیف می کند .

بهتر است به بالغین دو بار در هفته غذای فریز شده بدهید .

توجه : آنها آنقدر غذا می خورند تا معده آنها متورم شود و به همین دلیل باید مراقب باشید که بیش از حد معمول به آنها غذا ندهید . تورم شکم آنها به این دلیل به نفخ مالاوی ها (Malawi bloat ) معروف است . البته این بیماری به سبب نبود مواد گیاهی مناسب در غذای آنها و تغییر وعده های غذایی هم رخ می دهد که می توان به راحتی از آن پیش گیری کرد .

تانک مورد نیاز : ونوستوس های کوچک به یک تانک 70 گالنی ( 264 لیتری ) نیاز دارند ولی آنها خیلی سریع رشد کرده و تانک 125 گالنی ( 472 لیتری ) مناسبشان خواهد بود .

شرایط آب : آنها هم در آب شیرین و هم در آب شیرین شورمزه ( مخصوص ماهی های اسکات ، آنجل مونو و ... ) به خوبی زندگی می کنند ولی به جریان آب و فیلتراسیون قوی در تانک نیازمندند . کیفیت پایین آب سبب خرابی چشم آنها می شود .

حرکت آب که سبب گردش سیجلایدها در آب و مقاومت آنها می شود برای آنها خوشایند است و سبب تبخیر آب شده که قلیایی شدن آب را به دنبال دارد . ( آب قلیایی آب مورد علاقه ی آنها بوده و در آب قلیایی املاح بیش تری در آب محلول است . )

pH آب را برای آنها بیش تر از 7 نگهدارید . البته آنها می توانند pH کمتر از 7 را تحمل کنند ولی بهترین pH برای آنها 8 است .

کیفیت آب تانک سیچلاید های مالاوی به سرعت کاهش می یابد که باید هر هفته 10 تا 20 درصد از آب تانکشان را با آب جدید جایگزین کنید .

شرایط تانک : زیر لایه ی شنی آکواریوم می تواند احساس در طبیعت بودن را به ونوستوس ها بدهد که شن های مورد استفاده برای تانک آنها باید هم شامل شن های مورد استفاده برای ماهیان آب شیرین و هم شن های مورد استفاده برای ماهیان آب شور باشد ، چرا که اگر بخواهید pH آب را بالا نگهدارید ، شن های آب شور این کار را انجام می دهند .

آنها به فضای باز زیادی احتیاج دارند و می توانید با استفاده از چند صخره و سنگ و چوب چاله ها و حفره هایی برای پنهان شدن آنها ایجاد کنید .

مهم اینست که آنها فضای زیادی برای شنا در پایین و میانه ی تانک داشته باشند .

رفتارهای غریزی : آنها علاقه ی زیادی به حفر شن ها دارند و به همین دلیل باید مطمئن شوید که سنگ ها و صخره هایی که کف آکواریوم قرار گرفته کاملاً روی شن ها را نپوشاند .

ونوستوس ها برگ های گیاهان آب شیرین را می خورند ، ولی گیاهانی هم هستند که آنها نمی خورند ولی چون ونوستوس ها شن ها را حفر می کنند ، گیاهان در آب معلق شده که برای جلوگیری از این ، باید ریشه ی گیاهان را خوب در شن ها محکم کنید .

سیچلاید زرافه ای ماهی خیلی محبوبی بین گونه های سیچلایدهایی است که در آکواریوم نگهداری می شوند . البته آنها خیلی پرخاشگر بوده و به همین دلیل سیچلاید دارها و ماهی دارها آنها را خیلی ارزان تهیه می کنند .

به طور کلی نگهداری از سیچلاید زرافه ای آسان بوده و آکواریوم دارها متوجه شده اند که سیچلاید زرافه ای شکارچی خوبی بوده و به فضای زیادی در تانک احتیاج دارد .

رفتار جالب سیچلاید زرافه ای سبب شده که نسبت به سایر سیچلاید ها محبوبیت بیش تری داشته باشد ؛ آنها در شن ها خوابیده و خودشان را به حالت مردن معلق می کنند و زمانیکه ماهی های کوچک برای خوردن ماهی که در ظاهر مرده می آیند ، سیچلاید زرافه ای حمله کرده و آنها را می خورد .

سیچلاید های زرافه ای می توانند تا 10 سال عمر کنند .

تشخیص جنسیت : رنگ آبی بدن سیچلاید های زرافه ای نر روشن تر است یا رنگ زرد با نقش های مات روی بدن دارند ولی ماده ها رنگ طلایی با نقش های معمولی روی بدنشان دارند .

ونوستوس های نر می توانند از زرد به آبی تغییر رنگ دهند یا همیشه آبی رنگ باشند ، اما همه ی نقش های زرافه را در زمینه ی بدن داشته و رنگ زردی که از بینی آنها شروع شده و در طول باله ی پشتیشان ادامه دارد .

بدن سیچلاید های زرافه ای ماده و جوان خال های قهوه ای دارد که در ماده زردی کمی هم در روی سر ، باله ی مقعدی و نیمه ی پایینی بدن مشاهده می شود . نیمه ی پایینی باله ی دمی ماده ها هم زرد بوده و باله ی پشتی آنها نوکدار و روشن است .

ونوستوس های جوان شبیه ماده ها هستند ولی زمینه ی بدنشان رنگ روشن تری دارد ( تقریباً نقره ای سفید ) .

بالایی نر و پایینی ماده ونوستوس

تولید مثل : ونوستوس را می توان در اسارت هم تکثیر کرد که برای این منظور یک گروه 6 تا 8 تایی از ونوستوس های جوان را در تانک قرار داده و اجازه دهید با هم رشد کنند .

همانند بسیاری از سیچلاید های آفریقایی پرخاشگر دیگر ، بهتر است آنها به نسبت دو تا سه ماده برای هر نر در آکواریوم نگهداری شوند تا مانع از پرخاش آنها به سبب متمرکز شدن نرها روی یک ماده شوید .

برای آنها در تانک مکان های مخفی شدن زیادی را فراهم کنید تا در زمان جفت گیری خیلی پرخاشگری نکنند . تانک تکثیر هم برای یک نر و چند ماده  باید حداقل 125 گالن ( 470 لیتر ) حجم داشته باشد .

آنها یک سنگ صاف یا تخته سنگ را برای تخم ریزی ترجیح می دهند ، البته باید مطمئن شوید که مکان تکثیر آنها در جریان بالای آب قرار نداشته باشد ، چرا که تخم ها از سطح خارجی بارور می شوند .

در هنگام جفت گیری رنگ آنها شبیه ماهیان آب شور شده که خیلی پررنگ و زیباست .

آنها دهان پرور هستند و ماده ها تخم ها را در دهانشان نگهداری می کنند . یک ونوستوس ماده می تواند 60 تا 120 تخم را در دهان خود  بیش از یک ماه نگه دارد . و بچه های هچ شده را تا 10 روز در دهانش پنهان می کند .

در صورتی که تانک آنها خیلی شلوغ باشد ، تخم ها را نگه نداشته و آنها را رها می کند .

سیچلاید زرافه ای ماده حدود دو هفته تخم ها را در دهان خود پرورش می دهد که بهتر است ماهی نر را از آنها جدا کنید ، چرا که نسبت به خوردن بچه ها و تخم ها بیمی ندارد .نوع مطلب : ماهیان اب شیرین 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
ttps
دوشنبه 2 مهر 1397 11:49 ق.ظ
Before the Eighties, child dissplays did not even exist.
Www.quora.com
جمعه 23 شهریور 1397 02:56 ب.ظ
Growing your online home based business takes time.
Marcos
پنجشنبه 22 شهریور 1397 09:12 ق.ظ
Store for Baby Carriers in Child Actions & Gear.
http://start.whistlekick.com
پنجشنبه 22 شهریور 1397 04:47 ق.ظ
Award Winning Child Carriers and Toddler carriers.
Bobbye
دوشنبه 19 شهریور 1397 02:04 ب.ظ
That is the place child screens turn out to be useful.
Iona
یکشنبه 11 شهریور 1397 10:20 ق.ظ
These two carriers are structured the identical.
Danuta
شنبه 10 شهریور 1397 06:21 ب.ظ
Tremendous cute wraps and carriers. All place child
carrier.
Eve
چهارشنبه 7 شهریور 1397 06:27 ق.ظ
Award Successful Child Carriers and Toddler carriers.
Annett
سه شنبه 6 شهریور 1397 10:43 ق.ظ
Dad and mom fee thiis monitor as four out of 5.
Www.Yasha.Com
سه شنبه 6 شهریور 1397 01:27 ق.ظ
Take into account the fabric of the baby prlvider you choose.
Vania
دوشنبه 29 مرداد 1397 05:10 ب.ظ
Snuza Baby Monitor. View Our Prime 5 Listing on Baby
Screens.
Jesenia
یکشنبه 28 مرداد 1397 09:52 ب.ظ
3. Rest baby's heead on the shoulder pad aas a pillow.
www.webtech.top
یکشنبه 28 مرداد 1397 08:30 ب.ظ
While the power pressure washers are competent cleaners for all forms of grime,
dust and dirt, they're able tto also cause damage to certain materials like wood
based surfaces. They can be used to clean the driveway, take fungus off of the roof tiles and take away
mould through the flooring for the verandah. With frames which are easy to handle, they allow operatives to handle their are employed in a specialist manner.
www.raon-plus.com
یکشنبه 28 مرداد 1397 07:23 ب.ظ
Imagine being forced to hang a ceiling lacking the knowledge of the complete level or whether you have made it slope down in a
corner. Laser levels adjust measurements for things such as pictures hanging on walls,heights in alignments
with furniture and long distance accuracy. Pliers - This
essential tool is wonderful for any project that will need you to cut,
bend, grip or strip wire.
Best budget vacuum cleaner
یکشنبه 28 مرداد 1397 06:33 ب.ظ
A HEPA filter also comes with the vacuum and is for removing allergens and tiny particles of diirt
from carpets to help you family members with allergies.
In the newer types of bagless vacuum cleaning machines,
HEPA filters are incorporated. These alone make the bagless carpet cleaner
an essential tool for cleaning.
Philips Norelco Shaver 4100 Review
یکشنبه 28 مرداد 1397 04:15 ب.ظ
Having the electric shaver repaired it is also super easy since it may be sent in and returned in minimal
time at all. If you might be happy while using razor, you will
have to customize the blades from time to time where by the electric
shaver will remain for many years as well as give you
are trouble free shave. As long as you know
what you might be looking for, it won't be hard to find.
https://Bestbabymonitorsfortwins.weebly.com
یکشنبه 28 مرداد 1397 01:43 ب.ظ
Just a few carriers have not walked premiums.
instapaper.com
یکشنبه 28 مرداد 1397 09:10 ق.ظ
We focus on small enterprise advertising.
Top 10 Electric Shavers
یکشنبه 28 مرداد 1397 08:38 ق.ظ
Shaving is among the most significant elements of your everyday grooming routine, and also this is tru for both
men and women. No matter how careful you happen to be,
what sort of razor works is, well, it basically scrapes and yanks at the hairs.
Given below are three suggestions to consider costly for the
men's electric shaver:Your hair and skin type - We
often each of us possess a distinct hair on your face and skin type, consequently we should instead firstly identify that and decide on our requirements.
Simpson MSH3125-S Megashot Review
یکشنبه 28 مرداد 1397 08:01 ق.ظ
This is where electricity washers step up to regenerate the first great looks
with the exterior surfaces. With the total outlook
of the powerful engine, the diversity, versatility and reliability that this Mi - TM
models carry, there's no reason not to look into purchasing one of these simple great Mi - TM pressure washers.
The heat is the most importaant portion of cleaning within the power washing procedure.
rapid tone product
شنبه 27 مرداد 1397 07:17 ب.ظ
An outstanding share! I have just forwarded this onto a colleague who was conducting a little research on this.
And he actually ordered me dinner simply because
I discovered it for him... lol. So allow me to reword this....
Thank YOU for the meal!! But yeah, thanx for spending time to talk about this issue here on your web page.
онлайн кредит без отказа на карту
شنبه 22 اردیبهشت 1397 02:08 ق.ظ
гроші онлайн на карточку
онлайн займы на карту срочно
деньги в займ без отказа
кредит без процентов украина
кредит на карту без отказа без проверки
кредит онлайн без отказа на карту
терміново кредит готівкою на карту
онлайн
esonstyle фитнес резинки
دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 05:07 ب.ظ
купить фитнес резинку одесса
купить резинки для фитнеса украина
заказать резинки для фитнеса
еспандер для фітнесу
фітнес резинка ціна
garciniacambogiapremium.net
یکشنبه 19 فروردین 1397 06:48 ب.ظ
Have been taking little over a month.
https://cajfm.net/wiki/index.php/The_Unexplained_Mystery_Into_Joma_Jewellery_Uncovered
یکشنبه 19 فروردین 1397 06:59 ق.ظ
This week in celebrity entrepreneurs: Glittery party woman Ke$ha finally rolled out her
first jewellery line , Kesha Rose by Charles Albert.
joma jewellery a little om
شنبه 18 فروردین 1397 12:25 ق.ظ
There are jewelry designers who will create
a vintage type engagement ring for you from a brand new design.
garciniacambogiapremium.net
جمعه 17 فروردین 1397 06:37 ب.ظ
Have actually been taking little over a month.
http://garciniacambogiapremium.net/
جمعه 17 فروردین 1397 07:27 ق.ظ
Have actually been taking little over a month.
Robert's Blow Boy
پنجشنبه 16 فروردین 1397 01:01 ق.ظ
I will be astonished just how many commentary this hub has gotten in the last 12 months!
joma jewellery earrings
چهارشنبه 15 فروردین 1397 10:02 ب.ظ
1980-1990's- The affluent 80s introduced a demand for sparkle,
glamour and glitzy "Dynasty" and "Dallas" type of ornamentation.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30